Seçkinler tarafından imrenilen arzu nesnelerini işlemek için savoir faire ile 147 yıllık vizyon sahibi bir şirketin hikayesine hoş geldiniz. Olağanüstü malzemeler kaliteleri nedeniyle ödüllendirilir, zanaatkârlar sanatçılar olarak kutlanır ve her süreçte otantik tarih ve miras kökleşir.
ST Dupont bagaj ve deri eşya atölyesi, en yüksek sosyal çevreler için bir dizi seyahat bagajının yapıldığı Paris'in Rue Dieu kentinde yapıldı.
Napolyon III'ün fotoğrafçısı ve güzelliğe meraklı bir yenilikçi olan 25 yaşındaki Simon Tissot Dupont, Parisli sosyete toplumu için olağanüstü kişiselleştirilmiş seyahat bagajları yaratma vizyonuna sahipti.
1884'te ST Dupont, zamanın dünyanın önde gelen perakendecilerinden Les Grands Magasins du Louvre'un tedarikçisi oldu.
Avrupa'nın en saf gölü olan Annecy Gölü'nün hemen hemen kıyısında bir atölye ile ST Dupont ürünleri Fransa'nın olağanüstü doğal ortamlarından birinde üretiliyor.
Prestijli malzemeler ve kusursuz işçiliğiyle ST Dupont'un itibarı, gerçek bir geçmişe sahip lider bir lüks bagaj üreticisi olarak ortaya çıktı. Şirketin müşteri kitabı, Lucien Dupont'un sloganına uygun olarak telif hakkı, dünya liderleri, ekran efsaneleri ve stil ikonlarını içeriyordu: 'Daha güzel yap. Pahalı hale getirin. Yenilikçi olun.
Maharajah of Patiala haremi için her biri som altın çakmak içeren 100 zarif minaudière akşam çantası sipariş ettiğinde, yenilikçi zanaatkarlarımız dünyanın ilk lüks çakmağını tasarlamaya sanatsal yaklaşımlarını getirdi. Jackie Kennedy Onassis, çok sevdiği kişiselleştirilmiş çakmağına uygun bir kalemi çok seveceğini söylediğinde, zanaatkarlarımız çakmağının tahrik tekerleğini temel alan ilk lüks tükenmez ucu tasarladı.
2011 yılında, Karl Lagerfeld ve ST Dupont, yaratıcı yeteneklerini atölyemizin uzmanlığı ve mirasıyla bir araya getirerek vizyon sahibi moda tasarımcısının bir dizi imza serisi geliştirmesini sağlayacak yaratıcı bir işbirliği başlattı.