Seiko 5 Sports, 50 yılı aşkın süredir güvenilirliği, dayanıklılığı, performansı ve değeri ile dünya çapında mekanik saat severlerin ilgisini çekmeyi başardı. Bugün, çok sevilen bu saatler, yeni tasarımı ve geniş koleksiyonu ile yeniden doğdu. İlk Seiko 5 saat, Seiko Sportmatic 5, 1963 yılında piyasaya sunulmuştu. 1968 yılında ise Seiko 5 Sports, gün geçtikçe sayısı artan, kadın ve erkek tüm sporcuların güvenebileceği bir saat olarak tasarlandı.

“5”, her Seiko 5 saatin taşıdığı beş özelliği temsil ediyordu; 4R36 Otomatik Makine, Saat Üç Pozisyonunda Gün-Takvim Göstergesi, Su Geçirmezlik, Saat dört pozisyonunda tepe, Dayanıklı Kasa ve Bilezik.

Yeni Seiko 5 Sports, Seiko 5’in bu temel özelliklerine ilave olarak, artırılmış suya dayanıklılık, güçlendirilmiş cam, belirgin ibreler ve indeksler sunuyor. Kullanılan makinelerin tamamı Seiko’nun denenmiş ve güvenilir otomatik kalibresi 4R36. 24 taşlı, isteğe bağlı elle kurmalı, 41 saat güç rezervli ve saati ayarlarken saniyeyi durdurabilme özellikli. Toplamda 5 koleksiyon bulunuyor: Sports, Suits, Specialist, Street ve Sense.